icon Zaloguj sięWitaj Nieznajomy
Trec Citrulline Synergy 240g

Trec Citrulline Synergy 240g

5,00 z 1 opinii

Citrulline Synergy to kompleks cytruliny i jabłczanu cytruliny. Suplement zaleca się stosować przed treningiem.


Trec Nutrition
Producent: Trec Nutrition

Kod EAN: 5902114018535

darmowa dostawa banner
54,90 zł
Dostępność w magazynie: 6 szt
Wysyłka w ciągu 24h

Citrulline Synergy to kompleks cytruliny i jabłczanu cytruliny. Suplement zaleca się stosować przed treningiem.

Cytrulina należy do aminokwasów nieproteogennych, które uczestniczą w wielu istotnych procesach w organizmie. Jej naturalnymi źródłami są m.in. arbuz i melon. Cytrulina bierze udział m.in. w cyklu mocznikowym – ważnym procesie metabolicznym, w czasie którego usuwany jest z organizmu amoniak powstający w przemianach aminokwasów. Poza tym cytrulina jest także produktem w procesie syntezy tlenku azotu (NO), w reakcji:

Arginina ➞ NO + cytrulina

Co ciekawe cytrulina może być zamieniona z powrotem w argininę, z której produkowany jest NO. Dzięki temu, mimo, że jedynym substratem w syntezie NO jest arginina, cytrulina może być efektywnie wykorzystana do produkcji NO (po zamianie w argininę). W układzie trawiennym jest bowiem bardzo aktywny enzym arginaza, który powoduje, że duża część argininy jest wykorzystywana w cyklu mocznikowym. Jednym z zadań NO jest wpływ na rozluźnianie mięśniówki naczyń krwionośnych, co przyczynia się do zwiększenia ich średnicy.

Dr L. Ignarro, który za swoje badania nad NO otrzymał nagrodę Nobla, sugerował spożywać produkty spożywcze zasobne w cytrulinę albo suplementować ją w celu poprawy funkcjonowania śródbłonka naczyń krwionośnych (wyściółka naczyń krwionośnych, która produkuje m.in. NO).

Zaletą Citrulline Synergy jest połączenie dwóch form cytruliny.


trec citrulline synergy banner

Dawkowanie

Jednorazową porcję produktu – 3 g (0,5 miarki) rozpuścić w 300 ml wody. Stosować 2 porcje dziennie. W dni treningowe: I porcja 30 min. przed treningiem, II porcja bezpośrednio po treningu. W dni nietreningowe: I porcja rano po przebudzeniu, II porcja przed snem.

Skład

Substancje aktywnew 6 gw 3 g
CITRULLINE COMPLEX [Jabłczan Cytruliny; L-Cytrulina] 4800 mg 2400 mg
w tym L-Cytrulina 3708 mg 1854 mg

Składniki: CITRULLINE COMPLEX [jabłczan cytruliny; L-cytrulina) (80,0%); maltodekstryna; substancja przeciwzbrylająca - dwutlenek krzemu; regulator kwasowości - kwas cytrynowy; aromaty; substancja słodząca - sukraloza; substancja zagęszczająca - guma celulozowa.


Producent: TREC NUTRITION Sp. z o.o., ul. Śmidowicza 48, 81-127 Gdynia, Polska

Trec Citrulline Synergy 240g opinie

IP: 83.25.78.223

W moim przypadku lepsza i w zupełności wystarczająca alternatywa do stosowania przed-treningowego zamiast standardowych przed-treningówek.

Dodaj opinię

weryfikator

Zapytaj o produkt

weryfikator

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również